۱۳۹۸/۳/۱۷    ۳:۱۶     بازدید:۱۴۲۷       کد مطلب:۹۳۷۱۷۱          ارسال این مطلب به دیگران

نماز جمعه » اجتماعی ، تربیتی
  ،   خطبه های ماه شوال
 
خطبه های نماز جمعه 7 تیرماه 1398 مطابق با 24 شوال 1440 و 28 جون 2019 (حجت الاسلام ملکی)
خطبه اول
خطبه دوم
خطبه های نماز جمعه 31 خرداد ماه 1398 مطابق با 17 شوال 1440 و 21 جون 2019 (حجت الاسلام ملکی)
خطبه اول
خطبه دوم
حجت الاسلام ملکی در خطبه‌ دوم‌ نماز با اشاره‌ به‌ سالروز رحلت محدث بزرگوار جناب عبدالعظیم حسنی‌ فرمودند: جناب عبدالعظیم شخصیتی است که مورد تایید و مدح ائمه (ع) بوده است. به دو محور از زندگی ایشان اشاره ای میکنیم برای اینکه بتوانیم درسی بگیریم، تغییری در خودمون ایجاد کنیم.
ایشان اولین ویژگی مورد نظر را فرصت یابی دانسته و در توضیح آن گفت: یکی از خصوصیات مومن در زندگی این است که فرصت یاب باشد؛ یعنی از وقت ها خوب استفاده کند و نگذارد فرصتهایش بسوزد، جوانیش و عمرش هدر برود. بعضی ها در زندگی فرصت سوزند یعنی یک مرتبه به خودشان می آیند که وای عمرمان از دست رفت و فرصت ها را میسوزانند. یکی از خصوصیات این شخصیت بزرگ این بود که فرصت یاب بود؛ یعنی چه؟ یعنی به اشکال مختلف از وقتش استفاده می کرد.

خطیب نمازجمعه بعنوان شاهد فرصت یاب بودن عبدالعظیم حسنی نحوه استفاده ایشان از اهل بیت ع و کثرت روایات نقل شده از ایشان را بعنوان مثال بیان داشته و گفت: عبدالعظیم خدمت امام جواد(ع) عرض کرد آیا می شود از جدتان امیرالمومنین برای من حدیث بخوانید؟ امام یک حدیث برایش خواند. گفت: آقا یکی دیگر. دوباره آقا خواند.آنقدر درخواست کرد که تا 16 حدیث امام برایش خواند. این فرصت یابی است.
خطیب نمازجمعه در بیان یکی دیگر از ویژگیهای جناب عبدالعظیم به جامعیت شخصیتی ایشان اشاره کرد و بیان داشت: درطول تاریخ و در بین برخی از مومنین و حتی در فرزندان ائمه افرادی را مشاهده میکنیم که اهل عبادت و تهجد و یا حتی مبارزه با ظلم بوده اند ولی در ولایت پذیری مشکل داشتند یعنی امام معصومش را آنطور که باید قبول ندارد، آدم ظاهراخوبی است اما جامع نیست. رابطه شان با امام خوب نبود. تسلیم امام نبودند و این نکته بسیار مهمی است.
ایشان با اشاره به اهمیت ولایت پذیری یک انسان مومن فرمودند: آن ویژگی ممتازی که این شخصیت را متمایز از دیگران میکند ولایت پذیری اوست. خدمت امام رسیدن، تسلیم بودن. و به مقامی نایل می شود که زیارتش را معادل زیارت امام حسین ع خوانده اند
خطبه های نماز جمعه 24 خرداد ماه 1398 مطابق با 10 شوال 1440 و 14 جون 2019 (حجت الاسلام ملکی)
خطبه اول
خطبه دوم
متن خطبه        اول      دوم 
خطبه های نماز جمعه 17 خرداد ماه 1398 مطابق با 3 شوال 1440 و 7 جون 2019 (حجت الاسلام ملکی)
خطبه اول
خطبه دوم
متن خطبه        اول      دوم  


ضمائم:
نظرات بازدیدکنندگان

نظر شما درباره این مطلب

     
امنیت اطلاعات و ارتباطات ناجی ممیزی امنیت Security Audits سنجش آسیب پذیری ها Vulnerability Assesment تست نفوذ Penetration Test امنیت منابع انسانی هک و نفوذ آموزش هک