۱۳۹۷/۱/۹    ۹:۵۴     بازدید:۱۲۸۸       کد مطلب:۹۳۵۷۵۳          ارسال این مطلب به دیگران

فرهنگی ، اعتقادی » اجتماعی ، تربیتی
  ،   تذکرات ضروری جهت معتکفین

 

1- اسکان در محل اعتکاف از ساعت 21 الی 24 روز جمعه  دوازدهم ماه مبارک رجب صورت می پذیرد.

2- با توجه به محدودیت مکان و جهت رفاه حال معتکفین از نصب پرده ، آوردن افراد همراه به ویژه کودکان خردسال، وسیله نقلیه، اشیاء قیمتی، وسایل صوتی و قرار ملاقات با خانواده و پذیرفتن مهمان جداً خودداری فرمایید.در صورت ضرورت ملاقات با خانواده بعد از نمازمغرب و عشاء  ( به مدت دو ساعت امکان پذیراست)

3- جهت رفاه حال عزیزان معتکف، غذای سحر و افطار تأمین گردیده است. همچنین نیازهای ضروری و مصرفی دیگر در حد امکان فراهم خواهد بود.

4- پرهیز از اسراف در مصرف آب، مواد خوراکی، مواد بهداشتی وامکانات.

5- رعایت حقوق دیگر معتکفان، نظافت اماکن اسکان و محل وضو و همکاری با خادمین مورد انتظار می باشد.

6- لطفاً حداکثر همکاری برای شرکت در مراسم مذهبی و برنامه های فرهنگی داخلی اعتکاف داشته باشید.

7- خاطرات شیرین خود از لحظات معنوی اعتکاف را نوشته و به دفتر مسجد تحویل دهید.(به دلنوشته های برتر جوایزی اهداء خواهد شد)

8- اعتکاف نوعی همسایگی است، ضمن رعایت حقوق دیگر معتکفان امید است با صدای بلند صحبت ننموده و از هرگونه مزاحمت برای دیگران به شدت اجتناب نمایید؛ در این زمینه با قرائت آرام قران، دعا و ذکر به حقوق دیگران احترام بگذارید.چرا که اذیت و آزار مؤمن حرام است و ثواب ندارد.

10- در نگهداری و مراقبت اشیاء خود کوشا بوده و به هنگام ترک اعتکاف، اشیاء خود را بازبینی نموده و مراقب باشید وسایل شما جا نماند.

11- از این فرصت ارزشمند برای یک دوره ختم قران کریم استفاده کنید. جهت شرکت در طرح معنوی روزانه ختم قرآن با مسئول مربوطه همکاری نمایید.

12- در ادعیه زاکیه ظهور و سلامتی حضرت ولی عصر(عج) ، شادی ارواح طیبه، امام امت، شهدا، و مراجع اعظام تقلید، شفای بیماران و جانبازان و اسرا و رفع گرفتاری از شیعیان جهان را مورد توجه قرار دهید.

13- رعایت بهداشت و نظافت فردی ضروری است.

12- استفاده از عطر تند که موجب آزار و حساسیت افراد باشد جدأ خودداری شود.

14- مسجد و کارکنان آن در حد بضاعت سعی نموده با برنامه ریزی ساعات آرامش بخشی را برای شما فراهم نمایند لذا از معتکفان عزیز انتظار همکاری و همراهی کامل را داریم.

15- در صورت داشتن موبایل در حالت خاموش یا سکوت قرار گرفته تا مزاحمت ایجاد نشود.

16-ارتباط با خدا  =  موبایل خاموش 

17-ساعت ملاقات با خانواده     صبحها    11 الی 13     و عصر ها   19 الی  21 شب

18-دربهای مسجد ساعت 22 هر شب بسته خواهد شد.

دفتر مسجد امام حسین (ع)ضمائم:
نظرات بازدیدکنندگان

نظر شما درباره این مطلب

     
امنیت اطلاعات و ارتباطات ناجی ممیزی امنیت Security Audits سنجش آسیب پذیری ها Vulnerability Assesment تست نفوذ Penetration Test امنیت منابع انسانی هک و نفوذ آموزش هک