۱۳۹۵/۱۱/۸    ۷:۲۹     بازدید:۲۱۲۳       کد مطلب:۹۱۱۳۸۹          ارسال این مطلب به دیگران

فرهنگی ، اعتقادی »
  ،   سالروز ورود امام خميني (ره) به وطن گرامي باد
پس از 117 روز توقف امام خميني (ره) در نوفل لوشاتو(فرانسه) امام خميني (ره) ساعت 3:30 به وقت تهران به سوي وطن حرکت کردند.
با آنکه پخش مستقيم مراسم ورود امام از شبکه تلويزيون ميليون ها نفر را در خانه‌ها پاي تلويزيون نشانده بود ، در تهران سيل جمعيت براي ديدار رو در رو با امام خميني(ره) خود را به مسير تعيين شده و خيابان هايي که از فرودگاه تا بهشت زهرا به عنوان معبر امام انتخاب شده بود رسانده و در خيابان ها مستقر شدند.
طول جمعيت استقبال کننده از امام به 32 کيلومتر مي رسيد. در هواپيما 200 نفر امام را همراهي مي کردند که 50 تن از آنان همراهان و هواداران و نزديکان امام خميني(ره) و 150 نفر ديگر از خبرنگاران بودند. رأس ساعت نه و سي و هفت دقيقه و سي ثانيه امام در ميان حلقه گروه منتخب استقبال کنندگان، از پله‌هاي هواپيما فرود آمدند.
خودروي حامل امام خميني(ره) و افراد اسکورت با سرعتي متعادل به سوي ميدان آزادي به راه افتاد تا از آنجا راهي دانشگاه تهران شود و سپس راه را در مسير خيابان آزادي تا بهشت زهرا ادامه داد. امام (ره) در اين روز ابتدا در فرودگاه با ايراد بياناتي از تمامي افرادي که در اين مدت در به ثمر رسيدن انقلاب اسلامي نقش ايفا کردند، تشکر کردند. ايشان سپس با حضور در کنار شهداي انقلاب اسلامي درباره مواردي چند از جمله غير قانوني بودن مجلس و دولت منصوب شاه و مفاسد رژيم گذشته ايراد سخن کردند. ايشان همچنين در اين روز طي پيامي از افسران ، در‌جه داران و سربازان ارتش خواستند با دولت غاصب بختيار همکاري نکنند. آن حضرت همچنين در مدرسه رفاه تهران در ميان اعضاي کميته برگزاري استقبال از دستاوردهاي انقلاب سخن گفتند.

از ديگر وقايع دوازدهم بهمن ماه 1357 ، مي‌توان به موارد زير اشاره کرد:

1- هنگام ورود امام خميني به مدت بيست دقيقه مراسم استقبال توسط تلويزيون دولتي ايران به طور زنده پخش شد ، اما ناگهان عکس شاه بر روي صفحه تلويزيون ظاهر شد و برنامه قطع گرديد. گفته شد نظامياني که در ايستگاه فرستننده بودند از اينکه سرود شاهنشاهي نواخته نشده بود عصباني شده بودند و برنامه را قطع کردند. راديو دولتي در تمام مدت سکوت اختيار کرد و مراسم را پخش نکرد.

2- فرماندار نظامي اعلام کرد به مناسبت ورود امام خميني (ره) حرکات و اجتماعات از ساعت هفت صبح امروز به مدت سه روز با رعايت نظم و ترتيب در سطح شهر تهران و حومه به نحوي که موجب هيچ گونه در گيري و عمليات مخل نظم عمومي نشود مجاز خواهد بود.

3- علي آبادي از شوراي سلطنت استعفا داد.

4- با آمدن امام خميني(ره) به وطن روحانيون متحصن در مسجد دانشگاه طي اعلاميه‌اي به تحصن خود خاتمه دادند.

انتهای پیام


ضمائم:
نظرات بازدیدکنندگان

نظر شما درباره این مطلب

     
امنیت اطلاعات و ارتباطات ناجی ممیزی امنیت Security Audits سنجش آسیب پذیری ها Vulnerability Assesment تست نفوذ Penetration Test امنیت منابع انسانی هک و نفوذ آموزش هک